zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
fot. OSP Zamłynie
Uparty Wójt doprowadzi do wyrzucenia Panek z SP!
16 sierpnia 2017 r. | 09:06
8

Skandaliczne wypowiedzi Wójta Bogdana Praskiego na temat współpracy z gminami z subregionu północnego - tak można podsumować to, co wydarzyło się na ostatniej sesji Rady Gminy Panki. Praski swoimi działaniami "w obronie złożonego wniosku na solary", może doprowadzić do usunięcia Panek z całego Subregionu Północnego, przez co gmina może stracić szansę na środki zewnętrzne z tzw. Regionalnych Inwestycji Terytorialnych oraz przy ubieganiu się o inne środki zewnętrzne nie otrzymać dodatkowych punktów, które mogą zaważyć o przyznaniu dotacji.

Subregion Północny województwa śląskiego jest jednostką terytorialną zdefiniowaną w pierwszej Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego uchwalonej w dniu 25 września 2000 r. jako jeden z 4 tzw. obszarów polityki rozwoju (subregionów) województwa śląskiego, obok południowego, środkowego i zachodniego. Każdy z subregionów zorganizowany jest wokół aglomeracji miejskiej o znaczeniu europejskim lub krajowym, która jest zasilana przez swój obszar funkcjonalny oraz wspomagana przez lokalne ośrodki rozwoju.

Subregion Północny obejmuje trzy powiaty ziemskie: częstochowski, kłobucki i myszkowski oraz miasto na prawach powiatu - Częstochowę.

Peryferia Subregionu Północnego tworzą dwa obszary wiejskie o niskim poziomie dostępu mieszkańców do dóbr i usług warunkujących możliwości rozwojowe. Są to:

Obszar wschodni: gminy: Koniecpol, Lelów, Niegowa, Janów, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Kruszyna (powiat częstochowski i myszkowski).

Obszar zachodni: gminy Krzepice, Przystajń, Panki, Opatów, Miedźno, Popów, Lipie (powiat kłobucki).

Pisząc wprost, dzięki subregionowi, Panki mają łatwiejszą drogę przy staraniu się o dofinansowania zewnętrzne. Teraz, po skandalicznych wypowiedziach Wójta Praskiego, czekamy na reakcję pozostałych 33 gmin, które tworzą Subregion Północny.

Wideo z ostatniej sesji dostępne jest poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

Sesja z 9 sierpnia 2017 w Pankach

Publié par klobucka.pl sur mardi 15 août 2017

 8 odpowiedzi na “Uparty Wójt doprowadzi do wyrzucenia Panek z SP!”

 1. IRENA pisze:

  Brawo Boguś ! niech inni włodarze uczą się od Ciebie jak pisać wnioski i niech już nie płaczą nad rozlanym mlekiem tylko wezmą się za robotę ! może w następnym roku też dostaną

 2. Zdzichu pisze:

  Tylko pamiętaj Irena że jak to mu nie przejdzie to pierwszy który napluje Ci w twarz będę ja . Z poważaniem Zdzichu

 3. Praszczyk pisze:

  Praski powiedział A i teraz boi się z tego wycofać

 4. nowy stary pisze:

  Co za bzdura – Panki mając dobrą władzę lokalną mają siedzieć cicho w bylejakości bo inne gminy nie nadążają. Czyli co – nic nie robić bo sąsiednie gminy się obrażą? W żadnym wypadku nie wycofywać wniosku.

 5. gornik pisze:

  Do nowy stary czy ty wiesz co to umowa stowarzyszenie lub wspolny wniosek to tak jakbys mial spolke z 5 cioma goscmi ale tylko ty mial dostep do zysku zanim wiec napiszesz cos to pomysl bo rozumowanie masz typowo PRASKIE tempaku.

 6. Jola pisze:

  Przystajń dostała kolejną transze pieniędzy a my jak zwykle nic , czekamy na kokosy a dostaniemy fige

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *