zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
fot. klobucka.pl
Urszula Bujak u Prezydenta RP
30 maja 2019 r. | 10:33
1

Dzień Samorządowca, to święto uchwalone przez Sejm RP w 2000, upamiętniające pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Prezydent Andrzej Duda z okazji święta przypadającego na miniony poniedziałek rozesłał zaproszenia dla władz samorządowych, do Belwederu w Warszawie.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. W sumie odznaczonych zostało 37 osób, w tym 10 Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent podkreślił znaczenie dla funkcjonowania państwa mówiąc, że pełnią ważną służbę publiczną.

-„Jesteście państwo, absolutnie śmiało można powiedzieć, sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, dla rozwoju tych obszarów, które obejmują jednostki samorządu terytorialnego, w których państwo służycie, służycie podkreślam to słowo".

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że po II wojnie światowej władze komunistyczne odebrały ludziom możliwość rzeczywistego wyboru swoich przedstawicieli, jednak rok 1989 rok zmienił rzeczywistość, dzięki uporowi Polaków i wielkiemu dążeniu ludzi do wolności, suwerenności i niepodległości.

Na zaproszenie Prezydenta z wizytą w Belwederze u Andrzeja Dudy byli przedstawiciele naszych gmin.

Na zdjęciu od lewej: Wójt Gminy Popów Jan Kowalik, Sekretarz Gminy Miedźno Agnieszka Związek, Prezydent Andrzej Duda, Wójt Gminy Panki Urszula Bujak, Wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński i Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plJedna odpowiedź do “Urszula Bujak u Prezydenta RP”

  1. Mieszkankaniec pisze:

    Oj buja się Ola…. buja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *