intensywne opady deszczu
20°
20°
piątek
Reklama
Urzędnik uciekał przed petentem
30 sierpnia 2017 r. | 13:38
14

Kilka dni temu w Urzędzie Gminy Panki doszło do bardzo nieeleganckiej sytuacji ze strony sekretarz gminy - Elżbiety Wachowskiej. Szarpanie się z drzwiami, czy trzaskanie drzwiami oraz ucieczka przed kamerą, nie przystoi urzędnikowi.

Sprawą zainteresowała się Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

Poniżej wideo z tego zajścia.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Sekretarz Wachowska ucieka przed petentem

Jak wygląda w Pankach dostęp do gwarantowanej prawem informacji publicznej?Zapraszam do obejrzenia nagrania. Po złożeniu pisma, materiał który redakcja mogłaby zyskać niezwłocznie - pracownik biurowy czekał jedynie na decyzję, ten nie został wydany. Pani Sekretarz poinformowała, że urząd skontaktuje się w odpowiednim czasie. Tryb uzyskania informacji zgodnie z ustawą "niezwłocznie" to po prostu bez zwłoki. Od ręki jeśli to możliwe. Informację publiczną usyskuje się też na dowolny wniosek - ustny, telefonicznie, osobiście, pismnie pocztą - nie ma wymogu złożenia pisma i czekania. Chyba, że trafia się na urzędnika jak ten na nagraniu wideo. Trzeba koniecznie zobaczyć!Zapraszamy do obejrzenia materiału z Panią Sekretarz Elżbietą Wachowską, która ucieka przed petentem.

Publicado por klobucka.pl en viernes, 25 de agosto de 2017

 14 odpowiedzi na “Urzędnik uciekał przed petentem”

 1. Wróżka pisze:

  Uciekał,bo miał coś na sumieniu…………

 2. Ciekawy pisze:

  http://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/206 – z innych ciekawostek gmina nie złożyła wniosku na kanalizację…. Czyżbyśmy mieli skanalizowaną gminę w 100% ?

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Więcej na ten temat w najbliższym numerze klobucka.pl.

   Dlaczego nie złożyli wniosków? Przecież wójt na poprzedniej sesji powiedział, że RIT-y się skończyły 🙂
   Jak informowałem Czytelników – w naborze, który kończył się w południe 28 sierpnia do rozdania było około 110 mln zł. Panki nie potrzebują nic? A może nic po prostu nie dostaną? A może są jeszcze inne powody?

   Pisałem w numerze z 27 lipca –
   “Czy Bogdan Praski Wykluczy Gminę Panki Z Większości Dotacji?”

   To niestety koniec marzeń dla mieszkańców gminy Panki o dotacjach w dłuższej perspektywie, a środków, o które gmina wnioskowała, jak można przypuszczać również Panki prawdopodobnie nie otrzymają, tak można odczytać słowa Prezydenta Matyjaszczyka mówiącego o braku póki co oceny merytorycznej wniosku (1 września nadal wniosek nie przeszedł oceny merytorycznej w Katowicach).
   Kolejne słowa Matyjaszczyka o milionowych dofinansowaniach możliwych do uzyskania w ramach następnych konkursów zaplanowanych na ten rok, a szczególnie ten o gospodarce wodno-ściekowej, świadczyć mogą o obawach, by sytuacja się na jesień nie powtórzyła. W tej sytuacji niemal pewne jest, że konsekwencje dla Panek mogą być surowe.

   Czy fakt, że gmina nie złożyła wniosku jest związany z sytuacją w Subregionie? A może zaważyła na tym gminna gościnność powodująca, że niemal tydzień dwoje najważniejszych urzędników bawiło się w przewodników ukraińskiej delegacji po Polsce? A może nie ma już żadnej rezerwy finansowej, która pozwoliłaby na start w kolejnym naborze?

   Czas pokaże.

  • IRENA pisze:

   Panie Jarku pięknie pan pisze tylko jestem ciekawa czy pan sam to rozumie co pisze ?, bo ja sama mam w to wątpliwości . Pisze pan ostatnio że Wójt zbiera “pełną pulę” z Urzędu Marszałkowskiego – ŹLE !!!!!!!!! , a teraz nie składa wniosków o dotacje – ŻLE !!!!!! , a może by pan tak pomyślał , może Boguś zrobił to dla dobra Subregionu ? , bo jakby złożył wnioski, to znowu mógłby zgarnąć ” całą pulę” i znowu w/g pana byłoby ŻLE !!!

  • Z Panek pisze:

   Czytając darmą gazete Wójta to morzemy stwierdzić że mamy naj lebszego włodarza . Jak samemu opłaca gazete ( wPanki.pl ) nawet 7 tys miesieczmie to wszystko wygląda pieknie . jedno pytanie czy gmina płaci za te bzdury bo podejrzewam że tak . W księgowości napisze się na srodki czystości i wszystko plasuje. A prawda jest taka że w tej kadencji nic się nie robi tylko afery i skandale !

  • Smith pisze:

   Z Panek ale z Ciebie prostak. Piszesz sam nie wiesz o czym. A czytając gowno Brzęczka i Gąsiorskiego czytamy same negatywny. Nie da się nie zauważyć że chłopaki dorabiaja u opozycji. Przynajmniej w materiałach wójta nie ma żadnych prowokacji Tak jak w materiałach okulalnika.

  • Stefan pisze:

   Smith ty jesteś tak głupi że nawet nie można się na ciebie gniewać 🙂 🙂 🙂

 3. Jarosław Brzęczek pisze:

  Panie Smith 🙂

  Nigdy u nikogo nie dorabiałem. Całe moje dorosłe życie prowadzę własną działalność. Opozycja nie musi mi płacić, żebym mógł na podstawie faktycznych zdarzeń mógł wyrobić sobie obiektywną opinię na temat wójta i jego przybocznych.

  Chętnie poznam jakieś pozytywy, skoro ja tak jedynie o negatywach. Proszę mi je wskazać, z przyjemnością się zapoznam i odniosę.

  Chyba, że Pan tylko tak dla hecy pisze te bzdury, przy okazji obrażając “okularników”. A przecież jak pokazują badania “okularnicy” są przeciętnie inteligentniejsi od tych “dobrze widzących”. Potwierdza to również post pisany przez Smitha, który – jak można przypuszczać – okularnikiem nie jest, co wskazuje poziom kultury osobistej zawartej w niemal każdym zdaniu podpisanym Smith i jakości komentarza.

  • Smith pisze:

   Nie dorabiał Pan? Widzieliśmy to wszyscy podczas referendum, które Pan wspierał. Właściwie wtedy zauważyłem same negatywy na temat naszej gminy,które są pisane. ???? Może ja pisze dla hecy, ale każdy myślący człowiek wie że Pan napisze każda bzdurę dla kasy . Ok nie mam nic przeciwko bo musimy mieć jakiś sposób na siebie żeby zarobić na chleb. Jestem jednak pewien że mam prawo wyrazić swoją opinię, nawet kiedy jestem poddenerwowany tymi wypisywanymi bzdurami. Dla Was to dobrze bo macie wejście na stronę. Hm… to ze chce Pan się odgryzć na temat okularnika nie powinno dotykać ludzi którzy lepiej widzą bo trochę ich Pan obraził. Za to jestem pewien że Pan widzi tylko rzeczy na których można zarobić i dobrze bo za coś trzeba żyć, a ja mam prawo do krytyki reportera który moim zdanie skończy tylko na lokalnej gazetce.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Panie Smith!
   Co Pan widział w kwestii “dorabiania”? Rozumiem, że ktoś mi za to płacił – bo tak należy odczytywać słowa “dorabiał:. Nikt mi nie płacił, więc nie dorabiałem, to Pan dorabia jakieś historie, które można określić jako pomówienia mojej skromnej osoby. Ma Pan jakieś dowody, że przyjmowałem pieniądze od referendarzy?

   Podobnie w kolejnym zdaniu “każdy myślący człowiek wie że Pan napisze każda bzdurę dla kasy”. Zdaje Pan sobie sprawę, że to pomówienia czy jest Pan na tyle głupi, że nie rozróżnia komentarza i opinii od pomówienia?

   O “okularnika” się nie obrażam, bo byle kto w dodatku anonimowo nie jest w stanie mnie obrazić. Przedstawiłem jedynie opinię popartą badaniami, do których mogę Pana odesłać, że ludzie w okularach są najczęściej nieco inteligentniejsi od tych bez okularów – czego badania te dowodzą 🙂

   Mój wcześniejszy komentarz dowodzi też, że prócz pisania idiotyzmów, nie umie Pan merytorycznie napisać o pozytywach naszego włodarza. Ja umiem wskazać dziesiątki negatywów, umie im Pan przeciwstawić pozytywy? Czekam, jak napisałem – chętnie się do nich odniosę.

  • Smith pisze:

   Panie Jarku w moim komentarzu na temat drabiania nie koniecznie jest mowa o pieniądzach. Więc Ja Pana nie pomawiam. Jeśli chodzi o pisanie artykułów to chyba pańską pracą jest ta właśnie czynność, więc za pracę dostaje Pan zapłatę? Chyba że się mylę i Pan robi to dla hecy? To że nie wszystkie artykuły mi się podobają to moja sprawa i mogę się do nich odnieść pozytywnie bądź negatywnie.

   Nie mam zamiaru wypisywać o pozytywach naszego Wójta bo każdy je widzi i pokazuje to w wyborach, referendach itp. Nie znaczy to że ja nie widzę negatywów naszej władzy? Nie ja jestem od sądzenia, ludzie już niedługo dokonają wyboru ????

   Jeszcze jedno. Skoro jestem dla Pana takim glupkiem, dlaczego czeka Pan na mój kolejny komentarz i chce się Pan do niego odnieść? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *