bezchmurnie
22°
22°
sobota
Reklama
Uzasadnienia do umorzeń zaległości przez Wójta
09 listopada 2016 r. | 10:29
5

Kilka dni temu pisałem o umorzeniach zaległości podatkowych i opłat lokalnych przez Gminę Panki. Wielu z Was prosiło mnie o uzasadnienie decyzji Wójta. Dziś otrzymałem odpowiedź w tej sprawie. Chyba była pisana na szybko...

Nie ma konkretnego uzasadnienia, tylko bardzo ogólne.

W każdym przypadku Wójt stwierdził, iż umorzył zaległości powołując się na art. 67a ordynacji podatkowej, który mówi:
Art. 67a. Odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty lub umorzenie zaległości podatkowych na wniosek podatnika
§ 1. Organ podatkowy, na wniosek podatnika, z zastrzeżeniem art. 67b ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych na wniosek podatnika, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może:
1) odroczyć termin płatności podatku lub rozłożyć zapłatę podatku na raty;
2) odroczyć lub rozłożyć na raty zapłatę zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę lub odsetki od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek;
3) umorzyć w całości lub w części zaległości podatkowe, odsetki za zwłokę lub opłatę prolongacyjną.
§ 2. Umorzenie zaległości podatkowej powoduje również umorzenie odsetek za zwłokę w całości lub w takiej części, w jakiej została umorzona zaległość podatkowa.

Pozostawiam to bez komentarza.

PAWEŁ GĄSIORSKI

umorzenia-uzasadnienie5 odpowiedzi na “Uzasadnienia do umorzeń zaległości przez Wójta”

 1. Jamuz pisze:

  Pilarzowi z pewnością należało się. w końci dniówki nie musi płacić do gminy…

 2. podatnik pisze:

  Ciekawe jaki w przypadku Firmy Agemart był uzasadniony ważnym interes podatnika lub interes publiczny…? Bo o to chodziło!!!!! A nie o podstawy prawne do umorzenia!!!!!

 3. Pilarz pisze:

  No jak to jaki interes publiczny??? Wykupuje powoli Panki na własność i muszę mieć kase na to, następne działki już na mnie czekają.

 4. kasia pisze:

  kpina!!! po prostu kpina!!! Jak można cokolwiek umorzyć, na jakiej podstawie osobie, firmie, która posiada taki majątek??? Rozumiem umorzyć komuś kto ledwo wiąże koniec z końcem, ale przedsiębiorcy? Mógł sprzedać jakąś ruchomość lub nieruchomość, bo takowe posiada i nie jest to tajemnicą, ale po co ma tracić, lepiej niech gmina straci…

 5. mr. Przemo pisze:

  interes publiczny to znaczy flaszka w Wójtem …z czegoś trzeba to zapłacić a wójt zawsze działa w interesie publicznym pewni i w czasie spożywania flaszki. MASAKRA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *