zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
W czwartek będą “suszyć” w Pankach
13 maja 2020 r. | 11:32
0

W czwartek, 14 maja 2020 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na drogach powiatu kłobuckiego działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi jednak będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezmiennie od lat, pozostaje najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych. Co istotne, jest ona groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Przy dużych prędkościach nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje kierowcy i pasażerom gwarancji na przeżycie.

Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W jutrzejszej akcji wykorzystane będą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Zarówno statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *