bezchmurnie
18°
18°
wtorek
Reklama
fot. Koleje Śląskie
W ferie pociągiem za darmo
30 stycznia 2019 r. | 08:40
3

Od 9 do 24 lutego dzieci i młodzież będą mogły podróżować bez biletu wszystkimi pociągami Kolei Śląskich. Taką ofertę przygotowały dla swoich najmłodszych pasażerów Koleje Śląskie i takie też wiadomości przekazał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podczas briefingu prasowego, w którym wziął udział także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. - To promocja transportu publicznego i ekologii – podkreślał marszałek Chełstowski.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przypomniał z kolei o systemie zniżek i bonusów, jakie wynikają z posiadania Karty Dużej Rodziny. – Dzięki Karcie, także poza feriami, rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą korzystać z ulg na przewozy regionalnymi kolejami w weekendy. Zniżki są także na podróż PKP Intercity. W naszym województwie mamy 2339 partnerów, którzy w ramach Karty Dużej Rodziny oferują różnego rodzaju bonifikaty na swoje usługi – mówił wojewoda.

Informacje dotyczące partnerów KDR można znaleźć na specjalnej mapie, udostępnionej na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki niej wiemy, iż w samym transporcie jest 331 partnerów Karty Dużej Rodziny. Również z KDR można taniej wyrobić paszport: dla rodziców przysługuje tutaj 50% zniżki, zaś dla dzieci aż 75%. /UW/3 odpowiedzi na “W ferie pociągiem za darmo”

 1. IRENA pisze:

  Drugi sukces Uli . !!!!!!!!

  2
  20
  • Franek pisze:

   A co ona ma z tym wspólnego?Bo nie bardzo wiem co sugeruje ten wpis (Pseudo Ireny).
   Wydaje mi sie że to informacja dla mieszkańców.

   24
   2
  • Ja pisze:

   Pani Irena nie przeczytała artykułu i skomentowała. No cóż. ?

   23
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *