bezchmurnie
18°
18°
wtorek
Reklama
W gminie grasuje podpalacz
08 maja 2018 r. | 11:55
1

W miejscowości Praszczyki w okresie ostatnich kilku dni, aż siedmiokrotnie podpalano poszycie leśne. Nawet wczesna pora, mgły i duża wilgotność powietrza nie przeszkodziły, by w tej miejscowości doszło do pożaru poszycia leśnego 27 kwietnia przed godziną 7:00.

Czy i kto dokonuje porannych podpaleń nie udało się póki co ustalić. Chyba jedynie szczęściu można zawdzięczać fakt, iż pożar ni objął większych terenów leśnych, z dnia na dzień ściółka jest bowiem coraz bardzie sucha. Dzień wcześniej paliło się też na skraju lasu w Pankach pomiędzy ul. Łąkową i Tysiąclecia. Tam jednak wypalano śmieci, które wcześniej zgromadzono w dużych ilościach. Prawdziwy problem będzie miał jednak podpalacz gdy zostanie złapany na „gorącym uczynku”, za wzniecanie ognia grożą poważne konsekwencje prawne, nawet do 10 lat więzienia.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plJedna odpowiedź do “W gminie grasuje podpalacz”

  1. Panki pisze:

    Czy to ważne czy las czy racine świnskie się pali .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *