zachmurzenie duże
11°
11°
niedziela
Reklama
Tomasz Żak / UMWS
Wjechała na przejazd kolejowy po zamknięciu rogatek
23 marca 2023 r. | 10:40
1

29-letnia kierująca oplem wjechała na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania zapór i sygnalizacji o nadjeżdżającym pociągu. Na szczęście tym razem udało się uniknąć tragedii. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana mandatem w wysokości ponad 3 tys. zł, a do jej konta dopisano 27 punktów karnych.

We wtorek 21 marca oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzonych rogatkach na przejeździe kolejowym przy ulicy Zakrzewskiej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie potwierdzili uszkodzenia, jednak to nie uśpiło ich czujności. Na miejsce przyjechał także monter ze stacji Chorzew Siemkowice, który sprawdził rogatki i udostępnił policjantom monitoring. Po jego przejrzeniu stróże prawa ustalili, że po 16.00, pomimo nadawanych ostrzegawczych sygnałów świetlnych, na przejazd kolejowy wjechał osobowy opel. Kiedy pojazd znajdował się już na przejeździe, pomiędzy rogatkami, te zaczęły się opuszczać. Na szczęście kierowcy opla udało się opuścić przejazd i uniknąć tragedii, ale nie odpowiedzialności karnej. Mundurowi szybko ustalili personalia kierowcy, którym okazała się 29-letnia mieszkanka gminy Przystajń. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, została ukarana mandatem w wysokości ponad 3 tys. zł oraz dopisano do jej konta 27 punktów karnych. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Wjechała na przejazd kolejowy po zamknięciu rogatek”

  1. Ola pisze:

    Szlaban był otwarty .
    Mandat za nierozwage należy się nawet 6
    Ale 27 punktów to przesada już .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *