zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Własne ujęcie wody pitnej w Pankach
23 września 2019 r. | 11:36
2

Jednym z najbardziej oczekiwanych i postulowanych przez mieszkańców gminy Panki zadaniem inwestycyjnym, było uniezależnienie się od dostaw wody pitnej z ujęć leżących poza obrębem gminy.

- Zostały w tej materii złożone zobowiązania wobec mieszkańców, które zostaną wypełnione - mówi Urszula Bujak, wójt Gminy Panki.

W sierpniu bieżącego roku wykonano przegląd kamerą studni z ujęcia PKP na Osiedlu w Pankach przy ul. Dworcowej.

Według dokumentacji otwór ma głębokość około 85 metrów. We wrześniu prowadzono prace badawcze polegające na pompowaniu oczyszczającym oraz poborze wody do analizy laboratoryjnej.

W najbliższych dniach urząd będzie dysponował wiedzą o możliwościach eksploatacyjnych z tego ujęcia.

Jarosław Brzęczek
klobucka.pl

WŁASNE UJĘCIE WODY PITNEJJednym z najbardziej oczekiwanych i postulowanych przez mieszkańców gminy Panki zadaniem inwestycyjnym, było uniezależnienie się od dostaw wody pitnej z ujęć leżących poza obrębem gminy. - Zostały w tej materii złożone zobowiązania wobec mieszkańców, które zostaną wypełnione -owi Urszula Bujak, wójt Gminy Panki.W sierpniu bieżącego roku wykonano przegląd kamerą studni z ujęcia PKP na Osiedlu w Pankach przy ul. Dworcowej. Według dokumentacji otwór ma głębokość około 85 metrów. We wrześniu prowadzono prace badawcze polegające na pompowaniu oczyszczającym oraz poborze wody do analizy laboratoryjnej. W najbliższych dniach urząd będzie dysponował wiedzą o możliwościach eksploatacyjnych z tego ujęcia.

Gepostet von klobucka.pl am Sonntag, 22. September 2019

 2 odpowiedzi na “Własne ujęcie wody pitnej w Pankach”

  1. nowy stary pisze:

    Czy pomógł w tej sprawie mój wpis z dnia 12 czerwca o istnieniu tego odwiertu na ul Dworcowej, skromnie zapytuję.

    • Mema pisze:

      Powinniśmy się wszyscy modlić o wodę. A wtedy będzie nam dane. Pan zstąpi i wody będzie dostatek. Nie zapominajmy też o ofierze co niedzielę i koledze, każdy dzień święty, świecić trzeba. Z Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *