zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
foto by FB fanpage Szkoła Podstawowa w Konieczkach
Wojewoda Śląski: Dyrektorem SP w Konieczkach jest Gabriela Krzak!
12 grudnia 2016 r. | 11:43
15

Trwa konflikt na linii Wójt - Wojewoda Śląski. Wszystko przez to, że Wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Konieczkach. Według Wojewody dyrektorem szkoły jest Gabriela Krzak, a nie jak twierdzi Wójt - Karolina Kurek.

Według Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zgodnie z art. 92 ust 1. ustawy o samorządzie gminnym. zarządzenie Wójta o powołaniu Kurek jest nieważne, a dyrektorem szkoły, zgodnie z przeprowadzonym konkursem z dn. 9 sierpnia 2016 roku, jest Gabriela Krzak. Wójt zapowiada odwołanie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Przypominamy, iż zgodnie z drugim konkursem na dyrektora SP w Konieczkach Wójt Bogdan Praski obowiązki dyrektora powierzył Karolinie Kurek. Pierwszy konkurs wygrała Gabriela Krzak, ale Praski anulował go (o sprawie pisałem TUTAJ i TUTAJ).

Poniżej rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Wojewoda Śląski: Dyrektorem SP w Konieczkach jest Gabriela Krzak!”

 1. Z Panek pisze:

  A kto zapłaci za te wszystkie sprawy jak wójt przegra?

 2. JARO pisze:

  Czyżby Wojewoda był z PiS -u ? Ciekawe co na to chłopaki z PSL-u !!!!

 3. Marek pisze:

  Za sprawy jednego z mieszkańców też Gmina płaci!!!

 4. Wróżka pisze:

  Wójt będzie się sądził stale, bo wydaje nie swoją kasę .Sprawa Konieczek jest też tą za która będzie płacił odszkodowanie poprzedniej dyrektorce ,czyżby był aż tak nieobliczalnie złośliwy ????? Owszem, bo to nie jego pieniądze .

 5. Krzysiek Jot pisze:

  Coekawe czy praski zapłaci tej dyrektorce odszkodowanie z wlasnych pieniedzy

  • Wróżka pisze:

   Z własnych nigdy nie płacił, ale z pieniędzy podatników, czyli z naszej forsy.

 6. Info pisze:

  Wójta broni minister ………. z Warszawy ale i tak damy rade ?

 7. Info pisze:

  Krzychu ale Ty jesteś plytki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *