zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Wójt zamiast karać, nagradza!
24 października 2016 r. | 17:51
10

Liczne nieprawidłowości w księgowości (źródło TUTAJ), mnóstwo uwag Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach (pisałem o tym TUTAJ) głównie związanych ze złym zarządzaniem finansami gminy. Osobą odpowiedzialność za finanse w gminie jest skarbniczka - Elżbieta Wachowska, dlatego zamiast kary, należała się jej nagroda. Wachowska była jedną z urzędniczek nagrodzonych za 2015 rok przez Wójta Bogdana Praskiego nagrodą uznaniową w wysokości 1000 zł. W uzasadnieniu Praski stwierdził, że Wachowska była szczególnie zaangażowana w pracy w wykonanie obowiązków pracowniczych.

A co z licznymi nieprawidłowościami ujawnionymi podczas kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, które głównie dotyczyły uchybień w finansach? Widocznie Wójtowi to nie przeszkadza. Tak samo, jak radnym nie przeszkadza afera obyczajowa, przez którą gminę Panki poznała cała Polska.

PAWEŁ GĄSIORSKI

odmowa-udzielnie-inf-pub2 odmowa-udzielnie-inf-pub310 odpowiedzi na “Wójt zamiast karać, nagradza!”

 1. Z Panek pisze:

  Powiedz Gąsiorski jak ukarano skarbnika w twojej gminie, bo jestem ciekaw. To twoje podwórko. Podpowiem ci, że wystąpieniu pokontrolnym Gminy Blachownia jest 19 wniosków a Gminy Panki 16.

 2. Adam pisze:

  a co ma do sprawy?? obrońca się znalazł… śmichu warte

 3. NIKoś pisze:

  Czy ktoś wie jak skończyła się sprawa badanych dróg we Wręczycy?

 4. Krzychu pisze:

  Kolejny artykuł z cyklu “Żal dupe ściska”

 5. Anna Kowalska pisze:

  Tak żyjecie ta gmina ze juz zygac się chce, trzepiacie się radnych bo co zle głosowali? ciekawe jak wy byście byli na ich miejscu podobno mają 300 na miesiąc wam z domu za ta kasę by się nie chciało wyjść! A tak pozatym to powinni ta rade wymienić po to żeby przyszła nowa stawkę ustaliła jak w innych gminach a nie za marne grosze i jeszcze robią chore rankingi i ich poniewieraja WSTYD! W naszej gminie tez nie jest dobrze! ale Pankami to choćby zarządzał sam Benedykt XVI to i tak by go wykopali bo w tej gminie juz od kilku lat nikt nikomu nie pasuje. Taka prawda Panki!!!!!!!!!!

 6. Zygmunt pisze:

  Oj ludzie.. mnie w tej gminie już nic nie zdziwi…. a Papieża tu nie potrzeba i NIE POTRZEBA takiej rady w większości złożonej z cieńkich bolków ślepo popierających jedynego wodza, wybawiciela i ojca narodu pankowskich ziem zwanego wójtem… a podwyżki pewnie że im dać… niech że biedni dorobią na publicznej funkcji… może po 3000 na miesiąc dać radnym a wójtowi nie godzi się mniej jak z 30 tys na miesiąc… żeby mógł dalej godnie reprezentować uciemiężony lud pracujący tej gminy…

 7. Jamuz pisze:

  Ciekawe w jaki sposób się tak Praskiemu zasłużyła. Co jest w stanie zrobić urzędnik za 1000 zł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *