słabe opady deszczu
poniedziałek
klobucka.pl
Wypadek dwóch autokarów w Pankach
25 września 2020 r. | 11:21
2

Wczoraj w Pankach doszło do wypadku z udziałem dwóch autokarów należących do jednego ze stowarzyszeń w gminie Opatów. Autokary wiozły dzieci. W wyniku zderzenia, siedem osób zostało poszkodowanych i zabranych do szpitala.

Jak poinformował prezes stowarzyszenia na swoim facebooku, wszyscy są już w domach. Zostali objęcia pomocą ze strony stowarzyszenia.

Mimo licznych środków zadysponowanych do tego wypadku, m.in. 4 śmigłowców LPR, na szczęście nie było ofiar. Przez dłuższy czas droga wojewódzka Częstochowa - Olesno była zablokowana.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Wypadek dwóch autokarów w Pankach”

  1. k.nowak pisze:

    Jaka była przyczyna wypadku?Dowiedziałem się jednej ,bardzo emocjonalnej wypowiedzi opublikowanej po wypadku ,że winę ponosi Starostwo ponieważ nie przebudowano niebezpiecznego skrzyżowania gdzie wydarzył się wypadek.Absurdalność tego typu ocen przyczyn wypadku jest jednoznaczna.Takim tokiem rozumowania można by obarczyć Starostę odpowiedzialnym za wszystkie wypadki na terenie naszego powiatu spowodowane przez kierowców pod wpływem alkoholu..Za kierownicami autobusów siedzieli kierowcy.Chciałbym się dowiedzieć w jakim byli wieku?Czy autobusy były sprawne ?

  2. ele pisze:

    „Mimo licznych środków zadysponowanych do tego wypadku, m.in. 4 śmigłowców LPR, na szczęście nie było ofiar.” Zgodnie z tym co pisze autor artykułu, liczba ofiar wypadku drogowego jest odwrotnie proporcjonalna do zadysponowanych środków ratowniczych. Pewnie jakiś wzór matematyczny możemy wyprowadzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *