słabe opady śniegu
-3°
-3°
sobota
Reklama
Zapłacili za szkolenie, którego nie było?
11 stycznia 2019 r. | 10:28
25

Szykuje się kolejna afera. Czy poprzedni włodarze płacili za usługi, które nie były dla gminy wykonywane? W sierpniu do urzędu trafiła faktura od firmy Kingmaker Sp. z o.o. - dawnego wydawcy gazety w Pankach - na kwotę 3813 zł. Firma Kingmaker miałaby świadczyć dla gminy usługę polegającą na szkoleniu w zakresie kontaktów z mediami.

Zapytałem o tę fakturę obecnych włodarzy. Okazuje się, że nikt nic o tym nie wie.

Takich faktur na pewno jest więcej. Może najwyższy czas zawiadomić o tym fakcie odpowiednie służby?

Poniżej odpowiedź z gminy w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Zapłacili za szkolenie, którego nie było?”

 1. Wróżka pisze:

  Proszę usunąć fotkę na której jest Pani Wójt i rozczochrana ( na ,,oceń radnego,,) .Nie jest to za ładne tło dla Pani Wójt.

  55
  7
  • Jola pisze:

   to już staje się nudne- “redaktorzy” znów odgrzewaja tę starą sprawę. Znów mocny tytuł i tak naprawdę żadnej sensacji… Tylko co mają do ukrycia “nowi” skoro wciąż odwracają naszą uwagę starymi sprawami, a popełnienia przestępstwa nadal nikt nikomu nie udowodnił

   9
   56
 2. Wróżka pisze:

  Zdjęcie powinno być tyko samej Pani Wójt. Dziękuję.

  57
  4
  • kkk pisze:

   zgadzam się, myślę że Pani Ela też wolałaby mieć zdjęcia w lepszym towarzystwie

   8
   61
 3. Franek pisze:

  Kiedy wreszcie ktoś sie za to wszystko wezmie ?Pani Bujak już powinna coś z tym robić.

  18
  34
  • Kostek pisze:

   Ela to wspaniała kobietą i urzędniczka.Pani wójt nie ma tyle wiedzy jako urzędnik co Ela ma w jednym palcu.Y
   To wójt ciągle bez uśmiechu ,ma nie wygląda przy Eli. o

   7
   46
  • Stefan pisze:

   Franek nową władzą to niech się do roboty bierze. Odwracają uwagę starymi sprawami i pustą kasą. Pokazują w ten sposób swoją nieporadność i niegospodarność. Mam przeczucie że ta kadencja to jest ostatnia dla naszej dumnej blondi .

   6
   53
 4. Leszek pisze:

  To jakiś żart !

  2
  24
  • Kostek pisze:

   Pani wójt się na niczym nie zna ,więc za radą napewno Pana redaktora odgrzewa stare kotlety.Ja osobiście wolę panią Elementy rozczochrana niż zadufaną w sobie wójt.

   7
   59
 5. IRENA pisze:

  W odpowiedzi na pana pismo , Urząd nie odniósł się że faktura była za jakiekolwiek szkolenie. Faktura ta mogła być zapłatą za usługę jaką firma Kingmaker wykonywała na rzecz Gminy , wydając darmową gazetkę dla mieszkańców. Jak wiadomo czyny i prace społeczne skończyły się razem z PRL-em.

  8
  56
 6. Radny pisze:

  Jeżeli nie było szkolenia a poszły środki to dziwna sprawa. Kolejna rzecz to przeprowadzane audyty w gminie od 2016 na kilkadziesiąt tysięcy, niech redaktor o to zapyta !

  40
  2
  • Leszek pisze:

   Co ” uczepiliście się” tego szkolenia , przecież faktura nie posiadała żadnej informacji . Normalne że ci panowie nie wydawali gazetki za swoje pieniądze , a tym bardziej nie finansowali tego ” sponsorzy” może tam parę groszy co niektórzy dorzucili za reklamę swojej firmy . Ktoś to chyba musiał zapłacić . Za tą i o ile są jeszcze inne faktury ( bez żadnych adnotacji) przelewane na inne konta odpowiadać powinni Ci co je podpisywali , w tym wypadku to Wójt i Sekretarz. A jak wychodzą jakieś nieprawidłowości to od tego jest Prokuratura , chodź nie wydaje mi się że Ci włodarze z takim doświadczeniem mogli mylić budżet domowy ( gdzie swoje pieniążki mogli wydawać gdzie chcą ) z budżetem gminnym. Proponuję zrobić dokładny audyt , bo na pewno są jakieś dokumenty na te wszystkie przelewy. Mogą być jeszcze aneksy i faktury z późniejszym terminem zapłaty .

   8
   29
 7. Tobi pisze:

  Pani Irena a może tempa Irka nie słyszała jak i wójt zaprzeczał że wynajął i opłaca z gminnych pieniędzy kingmaker i sami wybielacze też kłamali że żadnych pieniędzy od gminy nie dostają . Pisząc to co pani pisze powiela pani kłamstwa jakimi twój walikonik pasł mieszkańców gminy przez 8 lat i doil ta gminę jak krowę której się nie dawało jeść i pic.jestes widocznie ich warta .złodzieje złodzieje!!!!!!!

  32
  3
  • IRENA pisze:

   a może redaktor napisze że Bodzio odzyskał 2 mln złotych dla gminy za halę sportową , ale to nieważne , cisza !

   4
   31
 8. Tobi pisze:

  On ci to powiedział? Dokumenty mówią co innego .gdzie ta kasa.?

  32
  3
  • Księgowa pisze:

   Oczywiście, że gmina wygrała w sądzie 2 mln , to było na koniec kadencji poprzedniego wojta. Ale wiadomo że trzeba będzie teraz o te pieniądze walczyć i to już jest zadanie obecnego wójta, czy uda jej się je ściągnąć? Czas pokaże. W każdym razie ma szansę się wykazać

   31
 9. Ela pisze:

  Korek napisz za co ta kasa i skończą się te domysły !

  23
 10. zdzich pisze:

  A nowa Wójtowa ma gdzies wszystkich dalej oficjalnie w godzinach pracy wozi sobie dziecko do szkoły to ja sie pytam ile ciekawe jej to zabiera czasu bo ma płacone za godziny pracy-dojechac do domu wyprawic córke i zawiezc to na pewno nie przyłowiowy kwadrans studencki

  7
  44
 11. Ginek pisze:

  Tego chcieliście to macie. Nową władzą sterowana przez redaktorka.

  3
  26
 12. Alinoe pisze:

  SKANDAL!!! Dwóch nowych pracowników w gminie. Pracownice, które odeszły rok wcześniej na emeryturę, biorąc ogromne odprawy wróciły do gminy. W Maskpolu zwolnienia, ludzie bez pracy a tutaj przyjmuje się emerytów. Będą brać emeryturę i pensję!!! Wiecznie biedna Mirkowa, mąż na Maskpolu zwalnia a żonę do gminy, bo na chleb pewnie nie ma. To już mistrzostwo w wydaniu nowej wójt. Nic tylko pogratulować!!!

  3
  25
 13. Prawnik pisze:

  orawnik? nie pij więcej Rysiek. Jak już to prawnik.

  22
  1
 14. Lubię wypić pisze:

  podobno Praski miał w gabinecie 3 alkomaty, czy może pan redaktor o to zapytać w jakim celu mu 3 ALKOMATY ?

  22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *