intensywne opady deszczu
20°
20°
piątek
Reklama
Zatrudnienie w urzędzie wzrosło o blisko 50 proc.!
22 stycznia 2018 r. | 11:00
8

Odkąd Wójtem został Bogdan Praski, zatrudnienie w gminie Panki zwiększyło się drastycznie. W samym tylko Urzędzie Gminy Panki, przed kadencją Praskiego, zatrudnionych było 23 pracowników. Dziś ich jest 34.

Informację z gminy w tym zakresie możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Zatrudnienie w urzędzie wzrosło o blisko 50 proc.!”

 1. IRENA pisze:

  Tak właśnie rozrasta się biurokracja w Polsce , a Panki nie są jedynym przykładem. Może tylko Zbyszek dałby sobie radę sam prowadząc Urząd plus 4-5 pracowników, tak jak jest w podobnych przypadkach w Niemczech . Ale jak pisze redaktor Kłobucka.pl Panki to średniowiecze , w/g pana redaktora standardy zachodu prezentuje sąsiednia gmina , więc radziłbym panu redaktorowi sprawdzić ile osób pracuje w U.G. Przystajń i jak tam spadło zatrudnienie !

  • IRENA pisze:

   I jeszcze jedno pytanie do redaktora Kłobucka.pl. Czy w sąsiedniej gminie to są te niby zachodnie standardy o których pisze Gazeta Kłobucka ? – “Jesienią rozpoczął się szósty etap budowy kanalizacji sanitarnej w gminie. Żeby położyć rury na ul. Słonecznej, wykonawca musiał rozebrać całkiem niedawno zmodernizowaną drogę.”

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   IRENA – sprawdziłem. W okresie od wyboru na wójta Henryka Macha do dzisiaj zatrudnienie w gminie Przystajń wzrosło o 1,5 etatu

   Jeden etat otrzymał Arkadiusz Pawelak – mieszkaniec Panek, tak przy okazji. Ta połówka etatu, to zwiększenie ilości godzin wcześniej zatrudnionej osobie.

   Jakieś pytania jeszcze?

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Kanalizacja na Słonecznej w Przystajni – to żadne tabu. Pisaliśmy o tym w numerze 89 klobucka,pl

   Fragment o kanalizacji:

   Obecnie trwają roboty kanalizacyjne w „etapie VII” dla ulic: Słoneczna, Targowa i Polna. Wykonawcą robót jest firma ZTHU Stanisław Krupiński z Wrzosowej. Do 30 czerwca 2018 mają oni wykonać całość prac, a jeszcze w tym roku mają być gotowe Słoneczna i Polna. Przy tej pierwszej trwają prace prowadzone w pasie drogowym, z czego wynikają utrudnienia dla mieszkańców, a na co zwrócił uwagę radny Edward Chamela – „czy przy Słonecznej musiała „iść” kanalizacja środkiem drogi? Asfalt, który niedawno położyliśmy jest teraz rozkopany, nie lepiej było ciągnąć kanalizację na przykład rowem?”. Wójt odniósł się do słów radnego:
   – „Wniosek jest w ramach pewnego programu, przez kilka lat czekaliśmy na decyzję RPO są zmiany nie ujęte w programie, poza kosztami kwalifikowanymi. Projekt sprzed kilku lat nie przewidywał m.in. przykanalików przy ul. Polnej. Wiele z uwarunkowań uległo zmianie – powstały nowe budynki. Projekt dostosowano do aktualnych realiów. Zmieniliśmy część projektu dla Polnej, Słonecznej i Targowej, musimy dołożyć własne środki. Projekt powstał w 2013 roku, nie miałem na niego wpływu. Wchodziliśmy kanalizacją w grunty prywatne. Taki przebieg jak obecnie, jest konieczny. Wykonawca w przedmiarze robót ma ujęte odtworzenie drogi. Przez prywatne posesje nie byłoby możliwości przeprowadzenia kanalizacji, podobnie rowem. Być może kiedyś powstanie projekt odbudowy tej drogi – bo odcinek przy Słonecznej, to jedynie cienka warstwa asfaltu, bez podbudowy”.

   Irena, coś więcej?

 2. Praszczyk pisze:

  A większość to znajomi…

 3. Siara pisze:

  “radziłbym”- Irena to wójt we własnej osobie 🙂 hahaha oj wójcie wójcie

 4. IRENA pisze:

  Nie widzę tu odzewu naczelnego Kłobucka.pl , czyżby Gmina Przystajń dla redaktora była tematem tabu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *