zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
fot. UW A. Karendał
Czy dentobus przyjedzie do Panek?
19 lipca 2018 r. | 10:12
0

W województwie śląskim można już spotkać dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, który pomoże uczyć najmłodszych zdrowych nawyków i dbania o higienę jamy ustnej.

Dentobus to w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, w którym najmłodsi mogą nie tylko sprawdzić stan swojego uzębienia, ale także leczyć ubytki. Są w nim bowiem udzielane te same świadczenia stomatologiczne, co w stacjonarnym gabinecie dentystycznym, w tym m.in. badania kontrolne, lakierowanie czy leczenie próchnicy.

Jest szansa, że dentobus przyjedzie do Panek. Wystarczy, że zaprosi go Wójt Bogdan Praski.

Stomatolodzy będą w dentobusie sprawdzać stan uzębienia, jak również edukować najmłodszych, jak dbać o higienę i co zrobić, aby nie mieć próchnicy, na którą – według danych Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej – choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków i 90% siedmiolatków. W województwie śląskim świadczenia stomatologiczne w mobilnym gabinecie realizować będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologii „PERFECT” s.c. z Dąbrowy Górniczej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *