zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
KPP w Kłobucku
W Kłobucku debatowali o dopalaczach
12 października 2016 r. | 10:08
0

Policjanci z Kłobucka, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zorganizowali w debatę "Dopalacze - czym są i jak działają". W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz wychowawcy z placówek opiekuńczo – wychowawczych. Zaproszeni prelegenci omówili problematykę związaną z nowymi narkotykami. Duże zainteresowanie wywołało wystąpienie kom. Pawła Warchoła z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach, który przedstawił specyfikę „branży dopalaczowej".

Zebranych gości przywitali Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłobucku oraz Komendant Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej podkom. Robert Wróbel. W zorganizowanym w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku spotkaniu udział wzięli nauczyciele z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz wychowawcy z placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu powiatu kłobuckiego. Wśród zaproszonych gości był m.in. Burmistrz Kłobucka. Podczas debaty problematykę związaną z nowymi narkotykami i uzależnieniami omawiali: przedstawiciel Wydziału Prewencji KWP w Katowicach kom. Paweł Warchoł, Kierownik Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Częstochowie, przedstawicielka Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, oraz przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłobucku.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie kom. Pawła Warchoła, który przedstawił specyfikę „branży dopalaczowej”. Stróże prawa z kłobuckiej komendy zaprezentowali i omówili algorytmy działania w przypadku wystąpienia problemu „dopalaczy” w szkole lub placówce opiekuńczo-wychowawczej. W debacie kilkukrotnie podkreślono rolę szkoły, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców w przypadku dostrzeżenia, że dziecko „eksperymentuje” lub jest uzależnione od narkotyków. Nie zabrakło również tematów związanych z zapobieganiem narkomanii w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. /KPP w Kłobucku/

KPP w Kłobucki

KPP w Kłobucku

KPP w Kłobucki

KPP w KłobuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *