zachmurzenie duże
-2°
-2°
czwartek
Reklama
Panki na dożynkach powiatowo-parafialnych w Kamyku
12 września 2017 r. | 12:47
8

Koło Gospodyń Wiejskich Kostrzyna-Kotary oraz Wójt Bogdan Praski reprezentowali gminę Panki podczas tegorocznych Dożynek Powiatowo-Parafialnych, które odbyły się w Kamyku.

Uroczystości, zgodnie z tradycją, rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kamyku współcelebrowana przez J.E. ks. biskupa Antoniego Długosza oraz miejscowego proboszcza - ks. Marka Siwka.

Po mszy barwny korowód przemaszerował na plac Folwarku Kamyk. Tam, po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Kamyk, obchody otworzyli, pełniący rolę Gospodarzy Dożynek: Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura wraz z ks. Markiem Siwkiem. I to właśnie na ich ręce Starostowie Dożynek: Bożena Syguda i Wiesław Ściebura przekazali chleb wypieczony z ziarna z tegorocznych zbiorów.

W części artystycznej tegorocznych dożynek, licznie zgromadzeni uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć i posłuchać koncertu w wykonaniu Księdza Biskupa Antoniego Długosza, występów Zespołów Śpiewaczych: „Łobodnianki" z Łobodna, „Szarlejka" z Szarlejki oraz „Lawenda" z Przystajni, a także najmłodszych artystów amatorów w tym uczniów z Zespołu Szkół w Kamyku oraz stypendystek powiatu kłobuckiego Julii Bojur, Natalii Ochmańskiej i Olgi Tukaj.

Na zakończenie ze swoim koncertem wystąpił także zespół „Żuki” – gwiazda wieczoru a wszyscy obecni na obchodach święta, mogli uczestniczyć w zabawie tanecznej. /Powiat Kłobucki/8 odpowiedzi na “Panki na dożynkach powiatowo-parafialnych w Kamyku”

 1. Gospodyni.. pisze:

  Aby wyjaśnić nieprawidłowość w tym artykule .Nie Koło Gospodyń Wiejskich z Panek,lecz Koło Gospodyń Wiejskich Kostrzyna – Kotary ..

 2. wiesiek pisze:

  Pankowska stroscina jedyne co prawde powiedziala na dozynkach to ze zostala babcia . O uprawie pola wie tyle co uslyszala w telewizji.uprawia jej pole dzierzawca a ona bierze doplaty ha ha. soltyska oszustka.

 3. Zdzisiek pisze:

  Na zdjęciu głównym filmik znów kręci dla Antoni?? Teraz to chyba będzie z fabułą 🙂

 4. wiesiek pisze:

  Nie .wlaczyl lusterko i mowi kur..a le ja jestem przystojny lykne z 2 kieliszki i lece cos wyrwac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *